Объявление

Граждане России и люди, проживающие на ее территории, идите на русские тематические форумы.
Здесь вам не рады.


Увага. У січні 2025 року форум припинить своє існування. Кому треба, будь ласка, збережіть собі необхідні статті.


Два щурі

Два щурі

Сообщение tilli » 17 июн 2023, 20:43

Ми пару днів назад придбали з одної сім'ї двух дівчат. І за ці пару днів ми зрозуміли, що одна з них агресує на іншу, деколи кусає за вухами і побачили що до крові. На жаль, ми вимушені були віддати агресивну та взяти іншу. Але на цей раз агресує вже щурик, яка до цього була жертвою і ще дужче ніж попередня, що проявляла агресію до неї.. Всі вони з однієї сім'ї та однієї статі. Можливо є якісь поради?
Зараз ми поділили клітку порівну і шукаємо додаткову клітку аби їх розселити. Не хотілось би вибирати між ними двома.
tilli
 
Сообщения: 5
Зарегистрирован: 17 июн 2023
Откуда: Вінниця
Имя: Людмила
Все сообщения

Re: Два щурі

Сообщение Amoku » 17 июн 2023, 22:09

Добрий день.
Тут є декілька моментів, щури живуть зграями, й ви дуже молодці, що берете їх парою. Але при цьому щури впізнають свою зграю за запахом. Отже якщо вони до того не жили разом, то вони захищаються себе та свою території. Неможна просто так посадити поряд двух щуриць і сказати - тепер ви зграя, дружіть.
Також в першому випадку, агресор могла бути якраз у течці, причому у неї можуть вже бути проблеми через гормони. Тут треба знати вік. Ну й для вашої інформації щуриць стерилізують, бажано раніше ( я десь у 2 місяці то роблю) й найбільше корисно до півроку, але пізніше теж роблять.
Але вам доведеться їхати в Київ, в Вінниці немає ветлікарів, які вміють лікувати та оперувати щурів, зовсім немає.

Отже у першому випадку могла бути агресія через гормони, чи через захист території. Також подібна ситуація може бути, якщо замала клітина розміри мінімальної для двох тварин ШхГхВ 60х40х50, більше завжди добре.
У другому випадку точно захист території, бо для є первні правила підселення щурів. Найважще зселити дорослих самців, найлегще двух щуренят.

Ось тема про підселення viewtopic.php?f=4&t=11
У мене краще за все прцює вана кімната, та маленька вимита клітина.
Також у Вінниці немає нормальних розплідників, отже раджу вам вже їхати та показувати їх лікарю на профілактичній огляд. Доречі профілактичній огляд бажано раз на пару місяців. Рекомендованих лікарів можна знайти ось тут viewtopic.php?f=12&t=14
Аватара пользователя
Amoku
 
Сообщения: 16324
Зарегистрирован: 07 сен 2015
Откуда: UA
Все сообщения

Re: Два щурі

Сообщение tilli » 18 июн 2023, 07:30

Щурам по місяцю, вони всі жили разом в великій клітці від Лорі, і вони всі від однієї матері, тому для нас це було дивно. Я так розумію, що для вирішення проблеми ми маємо купити велику клітку по типу в якій вони жили, і до ротолога.
tilli
 
Сообщения: 5
Зарегистрирован: 17 июн 2023
Откуда: Вінниця
Имя: Людмила
Все сообщения

Re: Два щурі

Сообщение Amoku » 18 июн 2023, 10:30

Все стає ще не зрозуміліше
До 5 тижнів щурята повинні знаходитьсь з матір'ю, якщо їх забрали раніше, встигли вже когось віддати, потім забрати. Я трошки в шоці з того як рано їх забрали від матері.
Перевірте їх вагу, бо може бути недостача.

В такому віці я вперше чую щоб щури не зселялися, та щей до крові кусали. Ви впевнені що вони прям кусають, й що то кров? У щурів існує порфірін - він червого кольору його часто плутають з кров'ю, але це просто слизова рідина, так треба звертати увагу якщо його забагато, тоді тварина скоріш за все хвора.

За вушками викусувати - це один з основних й важливих моментів грумінгу тварин, деякі дуже завзяти можуть навіть вибривати частини шкіри у сусідок. Та я не уявляю таке у малих.
Ви впевнені, що там саме агресія, а не стандартні ігри щурят? Ви впевнені, що там кусають до крові - може є якісь подряпини? Можливо у них паразити, підшкірний кліщ наприклад, й зверху ви бачити ранки від нього?
ну я не уявляю, щоб це була саме агресія до крові у таких малих
Аватара пользователя
Amoku
 
Сообщения: 16324
Зарегистрирован: 07 сен 2015
Откуда: UA
Все сообщения

Re: Два щурі

Сообщение tilli » 18 июн 2023, 14:10

Пробачте, це для нас все в новому. Нажаль вийшло як вийшло. Підкажіть яка приблизно вага повинна бути, бо в інтернеті по пошуковому різне, і як в разі недостачі ваги добирати її. Якщо порфірин знаходиться на вушках окантовкою, то що окрім відвідати ратолога можна зробити. Але якщо там справді покуси за вухами то що робити
tilli
 
Сообщения: 5
Зарегистрирован: 17 июн 2023
Откуда: Вінниця
Имя: Людмила
Все сообщения

Re: Два щурі

Сообщение Amoku » 18 июн 2023, 14:32

tilli, та при чому тут ви, тут треба плюнути в морду тим хто плодить, навіть трошки не намагається робити то нормально.

Давайте так, ваше завдання наразі нормально годувати - відварне не жирне м'ясо, курятина там, рибу теж с креветками можна, нежирний творог та інше молочне, білок яйця (жовтком можуть давитись). Перші пару місяців можна майже кожен день, потім знижувати кількість, десь після півроку раз на тиждень білок.
Овочі, зелень та фрукти - можна майже кожен день, але вводити обережно. частина є заборонена (капуста - крім пекинської), частина шкодить (щавель, шпинат). Щось може слабити, тому вводити потроху, вони не звичні мабудь.
При цьому основа зерновий корм нормальної якості - Верселе лага, беафар, домашня мішанка(тут є рецепти), покупна мішанка (я тут беру https://www.instagram.com/zhuzha_rat/)
Свіжа вода постійно

Відносно зселення - місячні реально одне одному нічого не зроблять, пустіть їх жити разом, там вони будуть біситися та пищати, вони будуть одне одного викусувати, але далі все буде добре.
Відносно ваги - тут все ще дуже залежить від батьків та умов вагітності. Іноді зоомаговці та врятовані щури більше 150 грам не виростають, а з розплідника можна щуреня у 5-6 тижнів такої ваги забрати, хоча зазвичай десь біля 100 грам
Також подумайте про поїхати до лікаря з часом, все одно треба нормальний огляд, та треба буде стерилізувати, особливо дівчат.
Ще перевірте щоб у вас точно були щуренята одного полу, бо бували нюанси - у хлопців яйця видно добре під хвостом.

Ще раджу нормально їх обдивитись, чи точно немає на шкірі якихось невеличких ранок, лупи, найчастіше за вухами та підборіддя. Ось тема, але фото позлітали viewtopic.php?f=39&t=21
Обробка від паразитів лишень стронгхолд(щось інше лишень за призначенням лікаря), його можна перенабрати у шприц (інсуліновий зі знімною голкою), добре загерметезувати й зберігати в холодильнику, тоді надовго вистачить, обробка - міні крапля на холку на шкіру - там є формула розрахунку по вазі, але то важко здозувати, почекати по висохне

Також наразі тут мало хто буває, я теж можу місяцями не заходити, але інформації вже багато, можно пошуком
Аватара пользователя
Amoku
 
Сообщения: 16324
Зарегистрирован: 07 сен 2015
Откуда: UA
Все сообщения

Re: Два щурі

Сообщение tilli » 18 июн 2023, 19:01

Знайшла, дякую. Чула що щурі можуть чесатись і підпригувати, без видимох розчухів це скоріше підкожник чи паразити? І чи можна вже з місяця їх стронгхолдом?
tilli
 
Сообщения: 5
Зарегистрирован: 17 июн 2023
Откуда: Вінниця
Имя: Людмила
Все сообщения


Вернуться в Часто задаваемые вопросы



Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 5