Объявление

Граждане России и люди, проживающие на ее территории, идите на русские тематические форумы.
Здесь вам не рады.


Увага. У січні 2025 року форум припинить своє існування. Кому треба, будь ласка, збережіть собі необхідні статті.


Удаление большой ОГМ или терапия

Здесь можно задать вопрос о здоровье крысы.

Модератор: Veda

Удаление большой ОГМ или терапия

Сообщение tardishura » 26 дек 2022, 12:59

Челябинск
Девочка, 1 год 11 месяцев
330 грамм
Кукурузный наполнитель
Корм Little One, сейчас питается пюре от фруто-няни, мясным и фруктовым.
Клиника "Панацея" хирург Колина Татьяна Юрьевна.
У крысы нашли большую опухоль в головном мозге 8х11мм, крыса сама по себе чувствует себя +- хорошо. Ходит, сама кушает. Но в лапы еду не берет и в клетку залезть не может.
Пару дней принимаем лекарства. (Каберголин 1\4 1 раз в день, и Преднизолон 0,15 мл 1 раз в день (1\2 таблетки в 2 мл воды и Гепаветариум 100 мг — на 2 мл, внутрь 0.5 мл 1 раз в день)
Хирург сказала, что естественно такое не лечится, можно сесть на терапию, но крыса на ней протянуть может 1-2 месяца.
Так же предложила сделать операцию по её удалению. Сказала, что у крыс еще опухоль в мозгу не удаляла, только у крупных животных. Но оперировать предложила она сама.. Сказала опухоль видно хорошо, капсульная, к удалению подлежит. Но естественно большие риски.
Я сама лично не нашла никакой информации в интернете по удалению ОГМ хирургическим путем, стоит ли рисковать или остаться на терапии?

Изображение
tardishura
 
Сообщения: 16
Зарегистрирован: 08 янв 2022
Откуда: Донецк
Имя: Александра
Все сообщения

Re: Удаление большой ОГМ или терапия

Сообщение Amoku » 26 дек 2022, 16:46

Напишить нормальною мовою, а то як росня недолуга
Аватара пользователя
Amoku
 
Сообщения: 16324
Зарегистрирован: 07 сен 2015
Откуда: UA
Все сообщения

Re: Удаление большой ОГМ или терапия

Сообщение tardishura » 26 дек 2022, 16:58

Amoku писал(а):Напишить нормальною мовою, а то як росня недолуга


У щура знайшли велику пухлину в головному мозку 8х11мм, Щур сама по собі відчуває себе +- добре. Ходить, сама їсть. Але в лапи їжу не бере і в клітку залізти не може.
Пару днів приймаємо ліки. (Каберголін 1 \ 4 1 раз в день, і преднізолон 0,15 мл 1 раз в день (1\2 таблетки в 2 мл води і Гепаветаріум 100 мг - на 2 мл, всередину 0.5 мл 1 раз в день)
Хірург сказала, що таке не лікується, можна сісти на терапію, але Щур на ній протягнути може 1-2 місяці.
Так само запропонувала зробити операцію з її видалення. Сказала, що у щурів ще пухлина в мозку не видаляла, тільки у великих тварин. Але оперувати запропонувала вона сама.. Сказала пухлину видно добре, капсульна, до видалення підлягає. Але великі ризики.
Я сама особисто не знайшла ніякої інформації в інтернеті з видалення ОГМ хірургічним шляхом, чи варто ризикувати або залишитися на терапії?
tardishura
 
Сообщения: 16
Зарегистрирован: 08 янв 2022
Откуда: Донецк
Имя: Александра
Все сообщения

Re: Удаление большой ОГМ или терапия

Сообщение Svetoforinka » 26 дек 2022, 17:28

Такі операції не проводились, тому ви не знайшли інфи.
Чи є позитивні зрушення на каберолгіні? Хоча часу пройшло замало і преднізолон трохи змаже картину. Це справді дивна ситуація, я так розумію, лікар не з рекомендованих?
- Ты чокнутая!
- Мне так идёт
Аватара пользователя
Svetoforinka
Супермодератор
 
Сообщения: 7973
Зарегистрирован: 05 авг 2012
Откуда: Каховка
Все сообщения

Re: Удаление большой ОГМ или терапия

Сообщение tardishura » 26 дек 2022, 18:10

Svetoforinka писал(а):Такі операції не проводились, тому ви не знайшли інфи.
Чи є позитивні зрушення на каберолгіні? Хоча часу пройшло замало і преднізолон трохи змаже картину. Це справді дивна ситуація, я так розумію, лікар не з рекомендованих?


Каберголін третій день даю, змін не спостерігаю. В лапи їжу все так само не бере, ходить клишоноге

Думаю потрібно підкоригувати терапію і дозування
tardishura
 
Сообщения: 16
Зарегистрирован: 08 янв 2022
Откуда: Донецк
Имя: Александра
Все сообщения

Re: Удаление большой ОГМ или терапия

Сообщение Odarka_ua » 26 дек 2022, 21:34

А преднізолон колете?
Odarka_ua
 
Сообщения: 4295
Зарегистрирован: 07 янв 2016
Откуда: Запоріжжя
Имя: Дар`я
Все сообщения

Re: Удаление большой ОГМ или терапия

Сообщение Amoku » 26 дек 2022, 21:37

Та була одна операція, десь фото ходили, але після того недовго тварина прожила
Я б каберголін по четвертинні зранку та ввечері давала.
Тут ще питання як вирахували розміри пухлини, якщо через кт, то це ж наркоз, а наркоз при огм погіршує стан
Я б на терапію надіялась, але її чим раніше почнеш тим дієвіге, у мене он Брикосина місяців 7-8 їла, але там я на стані "щось вона очі не так відкриває" зловила
У тих хто вже не міг тримати їжу нормально у мене теж тримались місяць-два
Це дуже підступна та жорстока хвороба
Аватара пользователя
Amoku
 
Сообщения: 16324
Зарегистрирован: 07 сен 2015
Откуда: UA
Все сообщения

Re: Удаление большой ОГМ или терапия

Сообщение Odarka_ua » 26 дек 2022, 21:58

Если в течение 3х дней нет реакции - увы, большая вероятность, что опухоль НЕпролактинозависима. И, увы, из терапии преднизолон, габа и манит.
Оперативное вмешательство достаточно сомнительно из-за расположения гипофиза. Это не человек, где к нему реально добраться, у крыс гипофиз под мозгом и долезть к нему, не раздолбав мозг, сложно. Через боковой доступ - хз, я помню что-то читала о попытках, но на том же вскрытии лично мне приходится прилагать усилие, чтоб вскрыть череп и ювелирностью и не пахнет.
Odarka_ua
 
Сообщения: 4295
Зарегистрирован: 07 янв 2016
Откуда: Запоріжжя
Имя: Дар`я
Все сообщения

Re: Удаление большой ОГМ или терапия

Сообщение tardishura » 27 дек 2022, 09:29

Amoku писал(а):Та була одна операція, десь фото ходили, але після того недовго тварина прожила
Я б каберголін по четвертинні зранку та ввечері давала.
Тут ще питання як вирахували розміри пухлини, якщо через кт, то це ж наркоз, а наркоз при огм погіршує стан
Я б на терапію надіялась, але її чим раніше почнеш тим дієвіге, у мене он Брикосина місяців 7-8 їла, але там я на стані "щось вона очі не так відкриває" зловила
У тих хто вже не міг тримати їжу нормально у мене теж тримались місяць-два
Це дуже підступна та жорстока хвороба


Ми робили КТ, я зверху знімки відправляла, пухлина 8х11 мм

Нам прописали :
1. Сумамед
(антибіотик не лікує пухлинний процес, але паралельно з утворенням, можемо мати дегенеративні зміни в нервовій тканині головного мозку, антибіотик не лікує мікоплазму, але коригує її прояви)
(25 мг / кг 2 рази на день протягом 3-4 тижнів)
2. Каберголін 0,5 мг-1/3 таблетки давати раз на 3 дні довічно. Препарат не прибирає освіту яке вже є, але уповільнює його зростання.

Преднізолон сказали скасувати так як щур ходить і не лежить пластом
tardishura
 
Сообщения: 16
Зарегистрирован: 08 янв 2022
Откуда: Донецк
Имя: Александра
Все сообщения

Re: Удаление большой ОГМ или терапия

Сообщение tardishura » 27 дек 2022, 09:34

Odarka_ua писал(а):Если в течение 3х дней нет реакции - увы, большая вероятность, что опухоль НЕпролактинозависима. И, увы, из терапии преднизолон, габа и манит.
Оперативное вмешательство достаточно сомнительно из-за расположения гипофиза. Это не человек, где к нему реально добраться, у крыс гипофиз под мозгом и долезть к нему, не раздолбав мозг, сложно. Через боковой доступ - хз, я помню что-то читала о попытках, но на том же вскрытии лично мне приходится прилагать усилие, чтоб вскрыть череп и ювелирностью и не пахнет.


Я поняла, если НЕпролактинозависима, то никакие лекарства не помогут?
tardishura
 
Сообщения: 16
Зарегистрирован: 08 янв 2022
Откуда: Донецк
Имя: Александра
Все сообщения

Re: Удаление большой ОГМ или терапия

Сообщение Amoku » 27 дек 2022, 12:06

1/3 таблетки каберголіну один раз на три дні як на мене дуже мало. Таке можливо після стабілізації, й то не факт, деякі до кінця життя по половині таблетки в день їли, спочатку я б збільшила дозу зранку та ввечері по 1/4 таблетки, й тільки після стабілізації дуже повільно й обережно знижувала дозу. Особливо після наркозу, бо кт без наркозу не робиться, й мені здається кт в цьому випадку зайве по симптомами можна було вже давати ліки
Каберголін допомагає навіть зменшити пухлину, але повністю не прибере

Антибіотик теж не зайвий
Аватара пользователя
Amoku
 
Сообщения: 16324
Зарегистрирован: 07 сен 2015
Откуда: UA
Все сообщения

Re: Удаление большой ОГМ или терапия

Сообщение tardishura » 27 дек 2022, 12:32

Amoku писал(а):1/3 таблетки каберголіну один раз на три дні як на мене дуже мало. Таке можливо після стабілізації, й то не факт, деякі до кінця життя по половині таблетки в день їли, спочатку я б збільшила дозу зранку та ввечері по 1/4 таблетки, й тільки після стабілізації дуже повільно й обережно знижувала дозу. Особливо після наркозу, бо кт без наркозу не робиться, й мені здається кт в цьому випадку зайве по симптомами можна було вже давати ліки
Каберголін допомагає навіть зменшити пухлину, але повністю не прибере

Антибіотик теж не зайвий



Добре, тоді залишаємося на антибіотиках і каберголіне, щодо дози я не знаю як правильно вирішити...
tardishura
 
Сообщения: 16
Зарегистрирован: 08 янв 2022
Откуда: Донецк
Имя: Александра
Все сообщения

Re: Удаление большой ОГМ или терапия

Сообщение Amoku » 27 дек 2022, 13:06

Від більшої дозы гірше небуде
Аватара пользователя
Amoku
 
Сообщения: 16324
Зарегистрирован: 07 сен 2015
Откуда: UA
Все сообщения

Re: Удаление большой ОГМ или терапия

Сообщение Odarka_ua » 27 дек 2022, 13:12

tardishura писал(а): як правильно вирішити...

я би підняла дозу як вище рекомендували
Odarka_ua
 
Сообщения: 4295
Зарегистрирован: 07 янв 2016
Откуда: Запоріжжя
Имя: Дар`я
Все сообщения


Вернуться в Ветеринария



Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 22