Объявление

Граждане России и люди, проживающие на ее территории, идите на русские тематические форумы.
Здесь вам не рады.


Увага. У січні 2025 року форум припинить своє існування. Кому треба, будь ласка, збережіть собі необхідні статті.


Заболел крыс. Вялый, постоянно хочет спать

Здесь можно задать вопрос о здоровье крысы.

Модератор: Veda

Заболел крыс. Вялый, постоянно хочет спать

Сообщение DO6PO » 08 июл 2022, 07:19

Всем доброго времени суток!
Вчера вечером заметил, что крыс (мальчик, 2 года 5 мес.) стал вялым. Когда захожу в комнату, он обычно бежит встречать, висит на прутиках, но вчера он просто лежал и не проявлял никакой активности. Я достал его из клетки и положил на кровать, крыс ходил, но опять же вяло, предпочитал лежать в углу кровати. У него пару месяцев назад на боку выросла гулька, похожая на абсцесс. Вчера при осмотре выяснилось, что гулька стала меньше и слева на ней образовалась ранка. Видимо прорвала. До этого гулька крысу не беспокоила, при нажатии на нее крыса никак не реагировала.

Поставил клетку на ночь рядом с кроватью, наблюдал. Крыса всю ночь лежала, переодически меняла место, то заходя в домик, то выходя из него, и переодически стучала зубками. Утром без изменений: крыс вялый, предпочитает лежать и чтобы его не трогали, резко реагирует на касания, вздрагивая, иногда стучит зубами. Воду крыс пьет, если поилку поднести к мордочке, один раз утром сам потянулся к поилке и попил, но видно что сил у него мало. К корму интереса не проявляет, вчера при попытке дать макаронину, откусил кусочек и вяло жевал, дальше кормить его ею не стал. Сегодня утром потолок ему банан в пюре, крыс немного покушал, поднес поилку, он попил. Взял его на руки и он даже вскарабкался на плечо и сидел. Положил его в клетку обратно, лежит, дыхание учащенное, сердце колотиться намного быстрее, чем обычно, переодически переходит с места на место, на звуки и касания реагирует, но видно, что не особо доволен, когда его трогают.

Специалиста в городе нет, есть обычные ветеринары, которые не занимаются крысами. Сегодня попробую их обзвонить и убедить крысу осмотреть, т.к ближайший ратолог наверное в Киеве и вряд ли крысе пойдет на пользу полдня езды туда, боюсь, что не дотянет. Посоветуйте, пожалуйста, что может быть с ним и как я могу ему помочь. Заранее спасибо!
DO6PO
 
Сообщения: 6
Зарегистрирован: 08 июл 2022
Откуда: Первомайск, Николаевская обл.
Имя: Vova
Все сообщения

Re: Заболел крыс. Вялый, постоянно хочет спать

Сообщение Amoku » 08 июл 2022, 11:43

Доброго дня.
Зараз є лікар у Одесі, клініка ексвет, Антоненко Анастасія Володимірівна. У вихідні теж приймає, але там запис досить щільний.
По опису йому дуже боляче
Й не зрозуміло чи він від болю не активний, чи може ще є аденома гіпофізу
Я б дуже радила поїхати до лікаря якщо є можливість, для охолодження поряд покласти пляшку з льодом у рушнику.

Сюди відео біля хвилини, без рук на рівній поверхні, так щоб чутно його дихання було.
На ютуб та сюди лінк.
Аватара пользователя
Amoku
 
Сообщения: 16324
Зарегистрирован: 07 сен 2015
Откуда: UA
Все сообщения

Re: Заболел крыс. Вялый, постоянно хочет спать

Сообщение DO6PO » 08 июл 2022, 12:09

Доброго дня! Дякую за те, що відгукнулися❤️
Зранку знайшов ветеринара, який погодився пацючка прийняти. У пацюка абсцес, як я і здогадувався. Лікар сказав, що причина в ньому. Гній видавили, зробили надріз і почистили ранку. Пацюк це все переніс з честю, бо він крутий. Навіть примудрився хапнути лікаря за руку. Тваринці наклали шви і зараз вона спить без задніх лапок.
Прописали доксициклін 5 днів по 3 мл на добу. Будемо лікуватися. Сподіваюся, що з пацюком все буде гаразд.
Є якісь нюанси в його годуванні в такому стані, тому що до корму він байдужий поки?
DO6PO
 
Сообщения: 6
Зарегистрирован: 08 июл 2022
Откуда: Первомайск, Николаевская обл.
Имя: Vova
Все сообщения

Re: Заболел крыс. Вялый, постоянно хочет спать

Сообщение DO6PO » 08 июл 2022, 12:11

Як відпочине, зніму відео і дам посилання
DO6PO
 
Сообщения: 6
Зарегистрирован: 08 июл 2022
Откуда: Первомайск, Николаевская обл.
Имя: Vova
Все сообщения

Re: Заболел крыс. Вялый, постоянно хочет спать

Сообщение Amoku » 08 июл 2022, 13:07

Мммм є нюанси
Абсцес видалити то добре, потім промити, потім його не можна зашивати, бо може набрати гній знову, треба лишень промивати та чекати поки зсередини зросте, навіть роздирали якщо зверху зростається, та зашивати
Антибіотик щурам дають двічі на день, та від 21 дня... Я б тоді доксіциклін давала вже повний курс. Але треба вагу щоб перевірити дозування, бо щурам рахують інакше ніж собакам

Якщо повеселіє та почне їсти, то таки боляче йому було. Все одно обдивітьсь повністю, інколи абсцеси ходять групою.
Я б ще може мелоксивет ак знеболювальне, хоч трохи дала
Чи подивилась йому вуха?
Аватара пользователя
Amoku
 
Сообщения: 16324
Зарегистрирован: 07 сен 2015
Откуда: UA
Все сообщения

Re: Заболел крыс. Вялый, постоянно хочет спать

Сообщение DO6PO » 08 июл 2022, 15:02

Більше гульок немає. Мелоксивет я купив. Пацюка зважив - 490 грамів. Не підкажете з дозуваннями? Як краще давати? Розбавляти з водичкою? Те і інше двічі на добу давати? Дякую!
DO6PO
 
Сообщения: 6
Зарегистрирован: 08 июл 2022
Откуда: Первомайск, Николаевская обл.
Имя: Vova
Все сообщения

Re: Заболел крыс. Вялый, постоянно хочет спать

Сообщение Amoku » 08 июл 2022, 15:20

Доксициклин 1/10 таблетки двічі на день (10-20 мкг кіло, якщо таблетка 100 мкг, то 1/10 то 10 мкг на кіло, ваш вдвічі менше, отще виходить 20 мкг у дозі). Давати у мінімальній кількості смачної їжі, не давати з молочним. Але вони то погано їдять - гіркий, але на жаль юнідоксі ніде немає.
Мелоксівет 0.5мг-1мг/кг до 2 р/д, там совсім трошки зазвичай у шприці його, пооахуйте з дозування пляшечки, як тільки так одразу припиняти прийом, бо на печінку діє
Аватара пользователя
Amoku
 
Сообщения: 16324
Зарегистрирован: 07 сен 2015
Откуда: UA
Все сообщения

Re: Заболел крыс. Вялый, постоянно хочет спать

Сообщение DO6PO » 08 июл 2022, 16:11

Доксициклін, як я розумію, можна на глаз ділити і присипати щось смачненьке ним? Мелоксивет з водою розбавляти чи можна просто так? А якщо буде відмовлятися їсти їжу з доксицикліном, не критично його розводити водою і давати через шприц? Вибачте, що чіпляюся. Дуже хвилююся за тваринку просто, хочеться все зробити правильно
DO6PO
 
Сообщения: 6
Зарегистрирован: 08 июл 2022
Откуда: Первомайск, Николаевская обл.
Имя: Vova
Все сообщения

Re: Заболел крыс. Вялый, постоянно хочет спать

Сообщение Amoku » 08 июл 2022, 17:32

DO6PO, все вірно робите, краще перепитати
Ось тут як ми ділимо ліки viewtopic.php?f=39&t=1051

А там з чим з'їсть, в хід йде все що завгодно, спробуйте мішати з дитячим м' ясним харчуванням. З розмоченним печивом, бананом, білком яйця

Розводити з водою - теж чудово, кодова назва вротпих, іноді тільки так

Мелоксівет просто до інсулінового шприца зі знімною голкою, завести збоку за зубы, та на корінь язика

Їжу їсти не перестане, ви ж у зерна не замішаєте ліки. А основа їжі - зернова мешканка.
Аватара пользователя
Amoku
 
Сообщения: 16324
Зарегистрирован: 07 сен 2015
Откуда: UA
Все сообщения

Re: Заболел крыс. Вялый, постоянно хочет спать

Сообщение DO6PO » 08 июл 2022, 17:41

Дуже Вам дякую! Ви наша рятівниця :yes:
DO6PO
 
Сообщения: 6
Зарегистрирован: 08 июл 2022
Откуда: Первомайск, Николаевская обл.
Имя: Vova
Все сообщения

Re: Заболел крыс. Вялый, постоянно хочет спать

Сообщение Amoku » 08 июл 2022, 18:23

Тут всі такі, просто через війну майже ніхто не буває, а я флудераст :D
Здоров'я вам
Аватара пользователя
Amoku
 
Сообщения: 16324
Зарегистрирован: 07 сен 2015
Откуда: UA
Все сообщения


Вернуться в Ветеринария



Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 4